Rhythm & Brews – kawiarnia z klimatem na Chiswick

Tak jak to bywa z najlepszymi odkryciami, na kawiarnię Rhythm & Brews wpadłam przypadkiem. Któregoś ponurego styczniowego dnia wracałam do domu od lekarza i zerwała się ulewa. Spojrzałam w bok i moim oczom ukazała się przytulna nowa kawiarnia, powstała w miejscu, w którym kiedyś była apteka, a następnie pralnia. Migoczące lampki i dobiegająca do moich uszu muzyka natychmiast mnie przekonały i weszłam do środka. 

 

Przywitało mnie niesamowicie przytulne wnętrze, pełne małych lampek i winyli, z drewnianą podłogą i wygodnymi fotelami. Za barem uśmiechnięty barista przyjaźnie zagaił. Zamówiłam cappuccino i croissanta z migdałami i zajęłam stolik.

 

Najlepsza kawiarnia w Londynie

Kawiarnia Chiswick

 

Czekając na moje zamówienie, przeglądałam winyle i obserwowałam klientów. Każdy, dosłownie każdy, odchodził od baru z uśmiechem na twarzy (pomimo okropnej ulewy za oknem). A jak wiemy, Anglicy nie są zbyt skorzy w okazywaniu swoich emocji, także możecie się domyślić mojej reakcji. W pewnym momencie podeszła do baru kobieta z małym chłopcem.

– Dzień dobry, chciałabym zapłacić. Ostatnim razem jak tu byłam z dziećmi, także padał deszcz. Zamówiliśmy muffiny, kawę i gorącą czekoladę, a ja… zapomniałam portfela z domu. Twój kolega powiedział, żebym się nie martwiła, że to będzie prezent od was. Jestem bardzo wdzięczna za ten gest i dzisiaj chciałabym uregulować rachunek.

Stojący za barem kelner szeroko się uśmiechnął.

– Bardzo mi miło, to była nasza przyjemność. Mamy najlepszych klientów w całym Londynie!

Poczułam się, jakbym mieszkała w małym angielskim miasteczku, w którym wszyscy znają swoich sąsiadów, a nie w ośmiomilionowej, anonimowej metropolii.

Kawiarnia na Chiswick

Jeśli będziecie na Chiswick, to koniecznie wybierzcie się tam na kawę (szczególnie w deszczowy dzień!). Posłuchajcie muzyki granej z winyli, spróbujcie ich domowego ciasta. A jeśli będziecie wieczorem, to może akurat traficie na koncert akustyczny.

Adres: 22 Walpole Gardens, London W4 4HG, United Kingdom
Godziny otwarcia: pon-sb: 8:30 – 18:00, nd: 10 – 16:00

Chcesz lepiej poznać Londyn?

Weź udział w darmowym 6-dniowym cyklu mailowym "Poznaj Londyn Mniej Znany". Poznasz w nim miejsca, o których rzadko wspominają przewodniki. Wszystkie do odwiedzenia za darmo.

Przekonasz się, że Londyn może być fascynujący - jeśli tylko dasz mu szansę!

Nie wysyłam spamu. Możesz zrezygnować z otrzymywania maili w każdej chwili. Powered by ConvertKit
Loading Disqus Comments ...
Loading Facebook Comments ...