Odkrywając wschodni Londyn – Dalston Eastern Curve Garden

Wschodni Londyn Dalston | Nat w Londynie

Od kiedy mieszkam w zachodnim Londynie, coraz rzadziej zapuszczam się na wschód, dokąd dojazd zajmuje mi ponad godzinę. Ale jak już tam dojadę, to zawsze żałuję, że nie  zdecydowałam się tam mieszkać. To właśnie wschód jest teraz na czasie. Pełen hipsterów, alternatywnych kawiarni i artystycznych klubów, do których ustawiają się kilometrowe kolejki nawet w niedzielę po południu. Tutaj spędziłam ostatni weekend.

Wybraliśmy się  z J. na rower. Miało być tylko do Hyde Parku i z powrotem, więc nie wiem za bardzo jak to się stało, że dojechaliśmy aż do… Dalston (chyba dałam się zwieść dobrej pogodzie).  Szukajac miejsca, gdzie moglibyśmy coś zjeść, zauważyłam to:

Dalston garden entranceWeszliśmy do środka, niczym do tajemniczego ogrodu, a tam… przywitał nas raj. Ogród pełen ziół i kwiatów, stragany z jedzeniem, szczęśliwi ludzie i płynąca z głośników muzyka reggae.

Dalston garden stoisko

Stoliki w ogrodzieTo były pomidorki. Wyglądały smakowicie, ale nie pachniały.

Rosliny w Dalston gardenWszystkie sprzedawane potrawy zostały przyrządzone z wykorzystaniem dostępnych w ogrodzie ziół. My skusilismy się na pizzę z pieca, za jedynie 5 funtów. Była tak wyśmienita, a my tak głodni, że zapomnieliśmy zrobić zdjęcie. Ale za to fotografia  sympatycznego pana, który ją przyrzadził:

Dalston pizza z piecaPotem zamówiliśmy poncz ze świeżych owoców i obserwowaliśmy ludzi w okół.

Inspirujace wnetrze

Dalston ludzie w ogrodzie

Od kilku lat krajobraz wschodniego Londynu ulega zmianie. Wśród postindustrialnych budynków i niskiej miejkiej zabudowy, jak grzyby po deszczu wyrastają wysokie szklane domy, a niezagospodarowane od lat przestrzenie zyskują nowe życie. Ceny mieszkań dorównały już tym z zachodniego Londynu i coraz częściej mówi się o pladze gentryfikacji.

Mimo tego, w niektórych zakamarkach powstają miejsca, które maja służyć nie deweloperom, a różnorodnej społeczności mieszkającej we wschodnim Londynie. Dalston Eastern Curve Garden jest jednym z nich.

Spacer po Dalstom gardenTo miejsce spotkań, edukacji młodzieży, integracji różnych kultur i wypoczynku. Ogród jest finansowany całkowicie ze sprzedaży produktów i wsparcia indywidualnych osób.

Nawet Stik zostawił tu swój odcisk:

Ludzie w Dalston gardneJeśli jeszcze kiedyś będę się przeprowadzać w Londynie, to chyba padnie na wschód! Znacie tu jeszcze jakieś fajne miejsca godne polecenia?

Chcesz lepiej poznać Londyn?

Weź udział w darmowym 6-dniowym cyklu mailowym "Poznaj Londyn Mniej Znany". Poznasz w nim miejsca, o których rzadko wspominają przewodniki. Wszystkie do odwiedzenia za darmo.

Przekonasz się, że Londyn może być fascynujący - jeśli tylko dasz mu szansę!

Nie wysyłam spamu. Możesz zrezygnować z otrzymywania maili w każdej chwili. Powered by ConvertKit
Loading Disqus Comments ...
Loading Facebook Comments ...