O mnie

natwlondyniea

Witaj na moim blogu!

Nazywam się Natalia Wiśniewska.

Może zabrzmi to dziwnie, ale Londyn nigdy nie był miastem moich marzeń. Pierwotny plan, do którego skrupulatnie przygotowywałam się przez trzy lata na kursach hiszpańskiego, zakładał emigrację do słonecznej Barcelony (update 2016: od kilku miesięcy mieszkam w Barcelonie (!). Często wracam do Londynu, dlatego ten blog co jakiś czas jest nadal uaktualniany). Niestety kryzys w Hiszpanii sprawił, że jako pierwsze miejsce moich zagranicznych przygód wybrałam miasto, gdzie podobno pracy (i deszczu) nigdy nie brakuje. Tak więc 3 marca 2012 roku trochę z własnej woli, a trochę z przypadku, stałam się jedną z ponad 400-tysięcznej polskiej społeczności mieszkającej w Londynie.

W Londynie imałam się wielu zajęć – od pracy w pięciogwiazdkowym hotelu, gdzie spotkałam takie osobistości jak dziewczyny ze Spice Girls czy Javiera Bardem (moja wielka miłość!) do pracy od 9 do 5 w londyńskiej korporacji.

Obecnie na codzień zajmuję się fotografią. Robię zdjęcia ślubne, narzeczeńskie oraz sesje noworodkowe w Londynie.

Gdy wieje wiatr znad Tamizy, przypomina mi się mój rodzinny Gdańsk, polskie morze i plaża, ale jeszcze Londyn nie dał mi popalić na tyle, żebym myślała o powrocie.

Z wykształcenia jestem dziennikarką (Dziennikarstwo i Komunikacja na Uniwersytecie Gdańskim) oraz anglistką (licencjat również z Uniwersytetu Gdańskiego). W Polsce byłam dziennikarką portalu Trojmiasto.pl, gdzie pisałam na temat wydarzeń kulturalnych w Trójmieście. Oto kilka artykułów, które znajdziecie w sieci:

Więcej artykułów znajduje się w wyszukiwarce Trojmiasto.pl.

Ten blog to miejsce, gdzie mogę się powyżywać jak zmoknę, pochwalić niesamowite ciasto marchewkowe w przytulnej kawiarni na Hampstead i podzielić się moimi doświadczeniami z życia w Londynie.

Jeśli chcesz się czymś podzielić, lub nawiązać współpracę, pisz śmiało, razem coś wymyślimy!

Możesz się ze mną skontaktować pisząc maila na adres natwlondynie@gmail.com.

Wszystkie zdjęcia, chyba że podpisane inaczej, zamieszczone na tym blogu są mojego autorstwa. Proszę o niewykorzystywanie ich, ani nie udostępnianie ich bez mojej zgody.

Chcesz lepiej poznać Londyn?

Weź udział w darmowym 6-dniowym cyklu mailowym "Poznaj Londyn Mniej Znany". Poznasz w nim miejsca, o których rzadko wspominają przewodniki. Wszystkie do odwiedzenia za darmo.

Przekonasz się, że Londyn może być fascynujący - jeśli tylko dasz mu szansę!

Nie wysyłam spamu. Możesz zrezygnować z otrzymywania maili w każdej chwili. Powered by ConvertKit
Loading Disqus Comments ...
Loading Facebook Comments ...