(Nie tylko) moja pierwsza wystawa foto w Londynie

Stocznia Gdańsk Nat w Londynie

Nigdy nie myślałam, że będę mogła napisać takie zdanie, ale… z przyjemnością zapraszam Was na wernisaż mojej pierwszej zbiorowej wystawy fotograficznej w Londynie. Zarezerwujcie sobie datę 3 października. Spotkamy się o godzinie 19 w POSK-u na Hammersmith. A jeśli Wam nie pasuje, wpadnijcie później. Wystawa będzie otwarta przez tydzień.

Wyszło to zupełnie przypadkiem. Jechałam któregoś dnia do pracy, i jak zwykle spotkałam w kolejce Martę. Okazało się, że grupa fotograficzna, do której należy, organizuje wystawę fotograficzną i szuka osób, które chciałyby się wystawić. Tak też zaczęła się moja przygoda z  grupą f-stop i przygotowaniem (trochę szalonym) do wystawy „Co Polakom w duszy gra”.

wystawa plakat

 

Tematem wystawy jest, jak widać na powyższym plakacie pytanie „Co Polakom w duszy gra”. Jestem dość sentymentalna, ponieważ wraz z pomocą Yarka Baranika wybrałam zdjęcia z mojej ukochanej Stoczni Gdańskiej. Zrobiłam je w 2010 roku, kiedy jeszcze nie było nawet fundamentów Europejskiego Centrum Solidarności, a największy dźwig stoczniowy nadal dominował w stoczniowym krajobrazie.

Ze Stocznią mam wiele wspomnień. Wernisaże w IS Wyspa, przegadane noce przy winie pitym w ukryciu w dokach, odwiedziny pracowni Iwony Zając w kolonii artystów, skatepark, sesje zdjęciowe na tle podupadłuch budynków i dźwigów i wiele, wiele innych.

Jedno z moich zdjęć, które będzie na wystawie:

Stocznia

Będzie można zobaczyć także zdjęcia autorstwa Ryszarda Kuligi, Małgorzaty Liput, Marzeny Maciejewskiej, Justy Mili, Piotra Owczarzaka, Marty Ratuszyńskiej, Agaty Sadzy, Dominika Siedleckiego, Małgorzty Skibińskiej i Bernadety Wilk. Każdy z nas pokaże zupełnie różne fotografie. Będą zdjęcia z podróży, krajobrazy miejskie, sielska i nie-sielska Polska, a nawet …instagramy.

Wystawa organizowana przy współpracy z Konsulatu Generalnego RP w Londynie.

Wernisaż odbędzie się 3 października, o godz. 19.

Finisaż: 10 października, o godz. 19.

Miejsce: Galeria POSK 238-246 King Street, Hammersmith, W6 ORF

Stacja metra: Hammersmith lub Ravenscourt Park

Wpadnijcie, napijemy się razem wina.

Chcesz lepiej poznać Londyn?

Weź udział w darmowym 6-dniowym cyklu mailowym "Poznaj Londyn Mniej Znany". Poznasz w nim miejsca, o których rzadko wspominają przewodniki. Wszystkie do odwiedzenia za darmo.

Przekonasz się, że Londyn może być fascynujący - jeśli tylko dasz mu szansę!

Nie wysyłam spamu. Możesz zrezygnować z otrzymywania maili w każdej chwili. Powered by ConvertKit
Loading Disqus Comments ...
Loading Facebook Comments ...