Najlepsze jajka po benedyktyńsku w Londynie

Counter Cafe wnętrze

Choć na pierwszy rzut oka wydaje się, że jest inaczej, w Londynie istnieje sporo kafejek z charakterem. Tylko aby takowe znaleźć, trzeba się trochę wysilić. Dlatego wielbicielom klimatycznych kawiarni postanowiłam to ułatwić. Zapraszam na cykl „Najlepsze kawiarnie w Londynie”. Oczywiście według Nat.

Cafe Counter

Nie rozumiem hype’u na kawiarnie sieciowe, zauważalnego nie tylko w Londynie, ale także w dużych miastach w Polsce. Czy ci wszyscy ludzie naprawdę lubią latte ze Starbucks’a albo cappucino z Costy? Osobiście, jeśli już coś tam kupuję, to wyłącznie dlatego, że ktoś mnie tam zaciągnie. Tym miejscom brakuje klimatu, kawa jest słabej jakości (jakkolwiek dobrze by jej marketingowcy nie nazwali), za gorzka lub zbyt spalona, a jej cena w stosunku do jakości zdecydowanie wygórowana. Stąd pomysł na ten cykl.

Pierwszą kawiarnią, którą polecałam na blogu, była spokojna Aperture Cafe niedaleko Oxford Street. Tym razem zapraszam do kawiarni oddalonej od centrum, do której nie sposób trafić przez przypadek. Chyba, że lubimy eksplorować zapuszczone, postindustrialne tereny w Londynie.

Miejsce nazywa się The Counter Cafe i wiąże się z nim pewne wspomnienie.

Kilka miesięcy temu z okazji moich urodzin, zostało mi obiecane śniadanie na mieście. W menu miały się znajdować moje wymarzone jajka po benedyktyńsku, czyli Benedict’s Eggs. Wymarzone, ponieważ choć wiele razy je serwowałam, pracując podczas wakacji w kawiarniach w Irlandii, nigdy ich nie spróbowałam. Wyglądały tak apetycznie… z bekonem lub łososiem, polane sosem Hollandaise.

J. wyszukał knajpę, gdzie podobno serwują najlepsze jajka po benedyktyńsku w całym mieście. Był tylko jeden szczegół. Dojazd miał nam zająć ponad godzinę. Rano, na czczo i podróż metrem na drugą stronę Londynu – nie tak wyobrażałam sobie idealne urodziny, na które wzięłam dzień wolny. Dałam się jednak przekonać.

Cafe Counter wejście

Gdy wysiedliśmy z pociągu na Hackney Wick, myślałam, że to żart. W okół same szare, bezosobowe hangary i place budowy. Jedynie przemykający co jakiś czas ludzie na hipsterskich rowerach dodawali mi otuchy, że gdzieś tu jest coś fajnego.

Po dziesięciu minutach spaceru doszliśmy do dużego budynku nad samym kanałem. Okazało się, że to kolonia artystów, a kawiarnia, która się tu znajduje, jest prowadzona właśnie przez mieszkających tu twórców. Gotujący artyści? Let’s try!

Counter Cafe wnętrze

Wnętrze kawiarni jest bardzo przestronne. Jego największym atutem jest przeszklona duża ściana, dzięki której można podziwiać widok na kanał i stadion olimpijski. Surowe, drewniane stoły i krzesła z najróżniejszych miejsc, na przykład z kina, dodają artystycznego klimatu.

Wnętrze Counter Cafe

Zamówiliśmy dwie porcje Eggs Benedict z łososiem i szpinakiem, kawę z mlekiem i świeży sok pomarańczowy. Obsługiwała nas dziewczyna, która wyglądała, jakby dopiero co wyszła ze swojej pracowni malarskiej. Rozwiane włosy, luźna koszula z długim rękawem. Poinformowała nas, że nasze śniadanie przyrządzi jej kolega. Już mi się podobało.

Rozsiedliśmy się wygodnie w fotelach kinowych i kontemplowaliśmy widok. Po około piętnastu minutach przyniesiono nam jedzenie.

Benedict's eggs Counter Cafe

Nie spodziewaliśmy się, że porcje będą tak duże. Spokojnie wystarczyłaby nam jedna na pół. Ale jedzenie było tak dobre, że wyjątkowo zdołałam zjeść wszystko.

Po śniadaniu obejrzeliśmy wystawę w galerii, która znajduje się w tym samym budynku. Mogłabym rozpoczynać tak każdy poranek…

Jeśli macie możliwość wybrania się do kawiarni w ciągu tygodnia, to zdecydowanie polecam. W weekendy, szczególnie słoneczne i ciepłe, podobno jest bardzo tłoczno i długo czeka się na jedzenie. Chociaż myślę, że jeśli znajdzie się miejsce na zewnątrz, to też może być bardzo fajnie.

A jaka jest Wasza ulubiona kawiarnia w Londynie?

Chcesz lepiej poznać Londyn?

Weź udział w darmowym 6-dniowym cyklu mailowym "Poznaj Londyn Mniej Znany". Poznasz w nim miejsca, o których rzadko wspominają przewodniki. Wszystkie do odwiedzenia za darmo.

Przekonasz się, że Londyn może być fascynujący - jeśli tylko dasz mu szansę!

Nie wysyłam spamu. Możesz zrezygnować z otrzymywania maili w każdej chwili. Powered by ConvertKit
Loading Disqus Comments ...
Loading Facebook Comments ...