Moje jedno postanowienie noworoczne

Leadenhall market | Nat w Londynie

Od jakiegoś czasu staram się być minimalistką. Mieszkanie w wynajętym lokum od lat nauczyło mnie ograniczania się jeśli chodzi o zakupy ubraniowe i meblowe. Teraz ten minimalizm chcę przenieść na coś o wiele ważniejszego – moje życie.

Leadenhall market | Nat w Londynie

Odkąd rzuciłam pracę na etacie i stałam się panią swojego czasu, mam w głowie tyle pomysłów (każdy bardzo ciekawy!), że … nie wiem, od czego zacząć. Milion projektów, pomysły na nowe wyzwania, wpisy, zdjęcia. I oczywiście „za mało czasu” na realizację tego wszystkiego. A właściwie brak czasu na realizację w całości choćby jednego z nich. Sami pewnie wiecie jak to jest – im więcej czasu mamy, tym bardziej go marnujemy.

Dlatego w tym roku postanawiam skupiać się na jednej rzeczy na raz. Dociągać sprawy do końca. Nie rozdrabniać siebie, ani swojego czasu. W dzisiejszych czasach mało kto potrafi utrzymać skupienie dłużej niż kilkanaście minut. W okół nas wszystkie możliwe rozpraszacze w postaci telefonów, mediów społecznościowych, migających komunikatorów, zaproszeń od znajomych.

Nie twierdzę, że trzeba zamknąć się w drewnianej chacie oddalonej o sto kilometrów od pierwszego skupiska ludzkiego, ani że nagle wszystkiemu i wszystkim trzeba zacząć mówić „nie”. Ale… może dłużej zastanowić się zanim powiemy „tak”.

Jedną z najważniejszych rzeczy, którą chcę doprowadzić do końca w tym roku jest napisanie autorskiego przewodnika po Londynie. Pierwsza część przewodnika to trochę faktów i moich obserwacji dotyczących życia w stolicy. W drugiej znajdziecie spacery po Londynie mniej znanym i kilka niespodzianek dla tych, którzy uwielbiają nietypowe atrakcje.

Mam już gotową sporą część i jestem w takim momencie, że potrzebuję motywacji do tego, aby go dokończyć. Dlatego proszę Was o pomoc – jeśli jesteście zainteresowani takim przewodnikiem, to dajcie mi znać w komentarzu czy mailu. Napiszcie także jeśli macie jakieś sugestie dotyczące miejsc, o których powinnam wspomnieć.

Każde słowa od was zawsze dodają mi otuchy i motywacji do działania. Autor naprawdę lubi wiedzieć, że ktoś go czyta;)

To ja zabieram się za pisanie, a Wam życzę wytrwałości w Waszych postanowieniach i umiejętności skupiania się na jednej rzeczy na raz! 🙂

Chcesz lepiej poznać Londyn?

Weź udział w darmowym 6-dniowym cyklu mailowym "Poznaj Londyn Mniej Znany". Poznasz w nim miejsca, o których rzadko wspominają przewodniki. Wszystkie do odwiedzenia za darmo.

Przekonasz się, że Londyn może być fascynujący - jeśli tylko dasz mu szansę!

Nie wysyłam spamu. Możesz zrezygnować z otrzymywania maili w każdej chwili. Powered by ConvertKit
Loading Disqus Comments ...
Loading Facebook Comments ...