Jak poznać ludzi w nowym miejscu

Wystawa fotograficzna w Londynie | Nat w Londynie

W sumie powinnam napisać jak poznać ODPOWIEDNICH ludzi. Takich, którzy będą podzielać nasze zainteresowania, z którymi będziemy chętnie spędzać czas, pracować nad wspólnymi projektami i którzy będą potencjalnymi kandydatami na przyjaciół.

Dziś chcę się podzielić z Wami moimi doświadczeniami w budowaniu kręgu nowych znajomych w Londynie.

1. Znajomi. Wiadomo, zawsze najłatwiej zacząć od znajomych. Jeśli macie to szczęście i znacie w Londynie choć jedną osobę, to naturalną rzeczą wydaje się do niej odezwać. No chyba, że waszym jedynym znajomym mieszkającym w stolicy Wielkiej Brytanii jest koleś, którego nie widzieliście od podstawówki i obecnie łączy was jedynie dwudziestoletnie zdjęcie w obciachowych ciuchach.

Jeśli tak, to zapraszam do punktu 2.

2. Praca. W Londynie jest o tyle łatwo kogoś poznać, że ludzie mają zwyczaj wychodzenia razem po pracy, szczególnie w piątki. Nawet jeśli wasz współpracownik z naprzeciwka nie jest zbyt ciekawy, w każdej firmie znajdzie się choć jedna osoba, z którą można znaleźć tematy do rozmowy. W mojej kilkuletniej karierze zawodowej poznałam przynajmniej pięć osób, w różnych pracach, z którymi utrzymuję kontakt do dziś.

Znajomi z pracy | Nat w Londynie

Veronica, przyjaciółka, którą poznałam w pracy

3. Organizacje. Nawet, jeśli nie jesteście typem „działacza”. Ja też myślałam, że nie jestem, a jednak spore grono fajnych znajomych zgromadziłam dzięki zaangażowaniu się w działalność grupy fotograficznej F-Stop. Działa ona pod egidą Polish Professionals in London. Do tej pory brałam udział i współorganizowałam trzy wystawy fotograficzne z F-Stopem. Pierwsza odbyła się w 2013 roku, a kolejne dwie w tym. Na mojej stronie fotograficznej możecie zobaczyć fotorelację z wystawy styczniowej „Pod Wspólnym Niebem”. Wydarzenia te wspominam bardzo ciepło. Wspólna praca nad przygotowaniami do wystawy dała mi dużo satysfakcji, a sam wernisaż był wisienką na torcie.

Wystawa fotograficzna w Londynie | Nat w Londynie

Grupa fotograficzna F-Stop na wernisażu wystawy „Pod wspólnym niebem”. Fot. Gosia Liput

4. Meet up-y. Nie ma chyba lepszego miejsca w Europie niż Londyn jeśli chodzi o spotkania typu „meet up”. Na stronie meetup.com można wybierać w setkach grup, wedle zainteresowań. Moda, fotografia, wycieczki za miasto, spotkania biznesowo-networkingowe – tu jest dosłownie wszystko. Nie obiecuję, że od razu traficie na to, czego szukacie. Może to zająć trochę czasu i warto uzbroić się w cierpliwość. Polecam też chodzić na takie spotkania samemu. Wtedy jest większa szansa na poznanie kogoś, bo wychodzimy ze swojej strefy komfortu. A jeśli po jakimś czasie nadal nie znajdziecie tego, co was interesuje, może warto po prostu założyć własną grupę?

5. Blog. Nie mogło zabraknąć tego punktu. Dzięki temu, że kilka lat temu założyłam bloga, poznałam wiele ciekawych osób, takich jak Ania z MissPlayground, Marta z Riennahera czy Alicja i Jarek z Duolook, z którymi się zaprzyjaźniłam. Odwiedzamy się w mieszkaniach, planujemy wspólne projekty, dzielimy się doświadczeniami, pomagamy sobie, nie tylko w blogowaniu. Jeśli czujecie więc w sobie chęć pisania, załóżcie bloga. A jeśli nie, to chociaż napiszcie do innych blogerów. Gwarantuję, że znajdziecie wśród nich pokrewne dusze.

Duolook i Missplayground | Nat w Londynie

Od lewej: Alicja i Jarek z Duolook, Ania z Missplayground

A jak Wy poznajecie nowych ludzi? Macie jakieś sprawdzone sposoby? Podzielcie się w komentarzu!

Chcesz lepiej poznać Londyn?

Weź udział w darmowym 6-dniowym cyklu mailowym "Poznaj Londyn Mniej Znany". Poznasz w nim miejsca, o których rzadko wspominają przewodniki. Wszystkie do odwiedzenia za darmo.

Przekonasz się, że Londyn może być fascynujący - jeśli tylko dasz mu szansę!

Nie wysyłam spamu. Możesz zrezygnować z otrzymywania maili w każdej chwili. Powered by ConvertKit
Loading Disqus Comments ...
Loading Facebook Comments ...